آبرسانی به اندام های صدا سازبرای گویندگان بسیار مهم است.  اما آنچه قبل از رفتن پشت میکروفن  می نوشید ، اهمیت بیشتری دارد   نوشیدنی های گاز دار و نوشابه  ها و نوشیدنی های متفرقه ، می تواند تأثیر منفی بر عملکرد تان بگذارد  . قبل از اجرا گویندگان هرچیزی را که مصرف می کنند را باید آگاهانه انتخاب کنند . این شامل نوشیدنی ها نیز می شود ، زیرا این امر بر نحوه عملکرد و صدای شما تأثیر خواهد گذاشت .  قبل از ورود به استودیو ، نوشیدنی های گاز دار خصوصاً بد هستند . نوشیدن یک قوطی نوشابه می تواند بر سطح انرژی ، معده و صدای شما تأثیر بگذارد . بعضی از نوشیدنی های گاز دار برای صدای  شما از سایر نوشیدنی ها بدتر هستند . با این حال ، به عنوان یک گوینده ، فقط سلامت صوتی نیست که باید در نظر بگیرید ، بلکه آنچه می خورید و می نوشید می تواند به روشهای بیشتری از آنچه تصور می کنید بر بدن و عملکرد شما در پشت میکروفن تأثیر بگذارد .

آیا نوشابه های گاز دار برای گویندگان خوب است؟

همانطور که می دانیم به نظر می رسد نوشیدنی های گاز دار تأثیر منفی بر سلامتی دارند . نوشیدن نوشیدنی های شیرین و گازدار بر عملکرد کل بدن شما قبل از اجرا تأثیر می گذارد . آنها همچنین می توانند تأثیر بسزایی در عملکرد اندام های صوتی شما داشته باشند  .فقط یک نوشیدنی گاز دار قبل از فتن به پشت میکروفن  می تواند عملکرد شما را خراب کند . مقدار کافئین موجود در برخی از نوشابه ها می تواند به همان اندازه مانند نوشیدن قهوه قبل از کار بد باشد . کافئین همراه با مقدار قند زیاد گلوی شما را خشک می کند و تارهای صوتی شما را محکم و تحریک می کند  . گاز موجود در نوشابه باعث افزایش مقدار هوا در معده تان نیز می شود . این گاز اضافی می تواند احساس نفخ ایجاد کند و باعث شود احساس ناراحت کننده ای در هنگام  حضور در استودیو به شما دست بدهد  و همچنین ناراحت کننده بودن آن در حضور دیگر افراد برای شما مشکل ساز شود باشد همینطور کنترل مناسب تنفس را در حین انجام کار برای شما سخت تر می کند  .

چگونه نوشیدنی های گاز دار بر روی یک گوینده تأثیر می گذارند

نوشیدن نوشابه باعث می شود تا قبل از اجرا ، تمام بدن شما را تحت تاثیر قرار دهد . کافئین و قند موجود در نوشیدنی های گازدار مانند مواد می تواند باعث افزایش بیش فعالی و به دنبال آن فرسودگی بعد از این بیش فعالی برای شما شود . به عنوان یک گوینده ، در حالی که روی به روی میکروفن هستید ، به یک جریان انرژی ثابت و مداوم نیاز دارید  .نوشیدنی های گاز دار نیز باعث ایجاد حس پری و پر بودن کاذب می شوند . حباب های به دام افتاده در شکم شما این احساس پری را ایجاد می کند و باعث می شود قبل از اجرایتان ، از میان وعده های حیاتی بگذرید  . وقتی این اثر از بین رفت ، سطح قند خون شما مختل می شود و شما زودتر گرسنه می شوید . این باعث می شود که شما پشت میکروفن متوقف شوید . قبل از انجام کار نیاز به غذای مناسب و کامل دارید ، نه رفع موقتی با نوشیدنی های قندی  و انرژی کاذبی که در آن وجود دارد !

نوشیدنی گاز دار

آیا کوکا کولا برای گویندگان خوب است یا بد ؟

کوکاکولا برترین مارک نوشابه در جهان است . اما این گزینه بدی برای یک صدا پیشه است . یک قوطی کوکا کولا به طور متوسط حاوی 32 میلی گرم کافئین است . این عاقلانه است که از مصرف کافئین قبل از کار اجتناب کنید زیرا می تواند تارهای صوتی شما را خشک کند ، انقباضات آنها را محدود کرده و دامنه صوتی شما را محدود کند . کافئین همچنین می تواند باعث اضطراب شود . یک قوطی 330 میلی لیتری کوکا کولای اصل نیز 35 گرم شکر را در خود جای می دهد  که مطمئناً هنگامی که قند خون کم می شود ، دچار افت انرژی می شوید  . با این حال مراقب گزینه های رژیمی کوکا کولا باشید . این ها ممکن است از قند کمتری داشته باشند اما برای جبران کامل کافئین حاوی 42 میلی گرم کافئین در قوطی های معمولی هستند .

 آیا لیموناد برای گویندگان خوب است یا بد ؟

به نظر می رسد که لیمو تأثیر تسکین دهنده ای روی تارهای صوتی دارد . اما برای سلامتی  صدا ، به جای لیموناد از لیمو طبیعی در آب گرم استفاده کنید  . لیموناد غیر طبیعی فواید سلامتی صوتی را که نوشیدن لیمو طبیعی انجام می دهد ارائه نمی دهد . نوشیدنی گاز دار حاوی آثار کمی از آب لیمو واقعی است که به اندازه کافی برای تأثیر مثبت بر گلوی شما مناسب نیست . یک لیموناد 250 ملی لیتری حاوی 11 گرم شکر است که گلوی شما را در قند می پوشاند و باعث ایجاد خلط می شود ، نه اینکه آن را مانند آب لیمو طبیعی ، آرامش ببخشد .

 آیا نوشیدنی  فانتا برای گویندگان خوب است یا بد ؟

یک قوطی 330 میلی لیتری از نوشابه پرتقالی فانتا حاوی 15 گرم شکر است و آن را به گزینه ای با شیرینی کمتر تبدیل می کند . همچنین حاوی کافئین مانند همتای کوکاکولانیست . اما شما به عنوان یک گوینده باید در ساعاتی قبل از ضبط خود سعی کنید از مصرف قند در امان بمانید . فانتا ممکن است مانند گزینه های سبک تر از سایر نوشابه های گازدار به نظر برسد ، اما این باعث نمی شود قبل از شروع ضبط ، انتخاب خوبی باشد . تمام نوشیدنی های گازدار می تواند باعث ایجاد حباب و گاز در معده شما شود و بر نحوه استفاده از دیافراگم شما تأثیر بگذارد . بهتر است نوشیدنی های گاز دار را تا بعد از ضبط صرفه جویی کنید و همیشه آنها را در حد اعتدال مصرف نمایید .

 اضافه کردن یخ به نوشیدنی

بیشتر نوشیدنی های گاز دار با یخ ، به مقدار زیادی سرو می شوند .  نوشیدنی سرد و شیرین پر از یخ ، تهدیدی سه گانه برای صدای شما است . دمای سرد و یخ می تواند بر روی تارهای صوتی شما تأثیر بگذارد . قرار دادن یخ در نوشیدنی ممکن است به نظر برسد که گلو شما را تسکین می دهد ، اما در واقع می تواند تأثیر متضادی را به همراه داشته باشد . دمای سرما باعث می شود عضلات موجود در گلو شما منقبض شوند ، استرس را بر روی تارهای صوتی وارد کرده و دامنه و انعطاف پذیری شما را محدود می کند  . ممکن است آب دمای اتاق به نظر یک جایگزین خسته کننده باشد ، اما  بهترین چیز برای نوشیدن قبل از اجرا است . صدای شما از شما سپاسگزار خواهد بود و خوشحال می شوید که پس از انجام کار ، قند و کافئین را از مصرف خود کم کردید .

آیا آب گازدار برای صداپیشگان خوب است یا بد ؟

آب گازدار همچنین به عنوان آب کربنات شناخته می شود. این نوشیدنی با افزودن گاز دی اکسید کربن و اضافه کردن آن در آب ، ساخته شده و باعث ایجاد حباب در مایع می شود  . هیچ مدرکی وجود ندارد که نشان دهد آب گازدار برای سلامتی شما مفید است . اما به دلیل محتوای دی اکسید کربن ، آب گازدار اسیدی است . آبهای گازدار حاوی اسید کربنیک ، یک ماده شیمیایی ضعیف است که گفته می شود گیرنده های عصبی را در دهان شما تحریک می کند  . این نوع تحریک می تواند هنگام گویندگی بر صدایتان تأثیر بگذارد . بهتر است قبل از اجرا از مصرف خوردنی یا نوشیدنی های اسیدی خودداری کنید . حتی اگر اسید ضعیف باشد ، خطر تحریک تارهای صوتی خود را افزایش داده و احتمال ریفلاکس اسید را افزایش می دهید  . بیشتر آبهای گاز دار همچنین نمک به آنها اضافه می کنند تا طعم آنها بهبود یابد . از نمک باید قبل از انجام کار اجتناب شود ، زیرا باعث رطوبت بدن می شود و دهان شما خشک می شود  .آب گازدار گزینه بسیار سالم تری نسبت به نوشیدنی های گازدار انرژی زا و نوشابه است.  اما برای اینکه خود را قبل ازقرار گیری پشت میکروفن هیدراته کنید ، هنوز هم بهترین گزینه  سرو  آب با دمای اتاق است .

شما به عنوان یک گوینده چه چیزی می نوشید ؟در قسمت نظرات پایین ما را آگاه کنید !

نوشیدنی گاز دار چه تاثیری بر گویندگان دارد

نوشیدنی گاز دار چه تاثیری بر گویندگان دارد

نوشیدنی گاز دار چه تاثیری بر گویندگان دارد

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست